Příběh látek

Jestli čekáte, že za novým projektem látek je strášně dlouhej a strášně dobrodružnej příběh, ze kterýho si sednete na zadek, tak čekáte marně. Není. 

Je to prostě jen taková radůstka. To jsem takhle neměla roupama co dělat a přemýšlela jsem o tom, že bych měla někdy ráda krásnej vymazlenej obchod se spoustou hezkých věcí do domácnosti nejen od nás. Líbilo by se mi japonský ručně vyráběný sklo například. Nebo nějaký hezký vařečky. To mi tady strašně chybí. Snila jsem si tak o tom a protože už mi není sedmnáct, tak jsem si to začala všechno počítat a přemýšlet o tom, jak by to šlo prakticky provést. Nakonec jsem došla k závěru, že mi na takovou realizaci chybí asi tak milion a řekla si, že to je v současný chvíli blbost. Nicméně moje kolegyně Petra je kromě keramičky taky vyučenou švadlenou a to jsem prostě musela využít. Takže by mohla třeba šít prostírání, nebo tak něco. 

A tak jsem začala hledat látky a začala to s Petrou probírat a počítat a řešit jak to zrealizovat. A ejhle! Vždyť přece Markéta by myyna si nechala potisknout látky svým dekorem. Messenger. Počítání. Rychle a zběsile, potřebuju to teď hned (mami, ty mě znáš, viď?!). Nechám si potisknout látky tečkama, čárkama a klidně i "norským svetrem" (pro ty co nevědí, tak "norskej svetr" je název pro jeden náš dekor) a Petra z toho bude šít utěrky.  A pak už to nebylo nic dramatickýho. Nakreslila jsem návrhy, předala to grafikovi, ten to zpracoval pro potisk a zadal to jedné české firmě, která nám to potiskla. Petra by prý nikdy nevěřila, že bude jednou dělat obě profese. A je nadšená. Říkala, že je to radost a že se jí to navíc hodně líbí. A já? Pro mě je to zjevení. Před pár měsíci by mě ani nenapadlo, že budu utírat nádobí tečkovanou utěrkou, a že budu mít dokonce tečkovanou košili.

 

Ale vlastně je za tím vším docela zajímavý příběh, protože by mě to nikdy nenapadlo, nebýt toho, že jsem musela změnit grafiku a vcelku rychle jsem si musela vymyslet nové vizitky. A tehdy to vzniklo. Tehdy mě napadlo použít na vizitky moje dekory. Tečky, čárky (chlupy), pruhy a barevné puntíky na celé ploše jedné strany vizitky a kdyby mě tohle nenapadlo, tak mě ani nenapadne použít to jako dekor na látky. Z toho plyne, že všechno špatné je k něčemu dobré.  

 A voilá! Tu je máte: utěrky, ubrusy, prostírání a kdo bude chtít, tak z toho může mít i povlečení.

  IMG_2587 copy      IMG_2612 copy

   IMG_2605 copy   

IMG_2450 copy

 

Látky prodáváme i jako metráž. Takže si můžete nechat ušít třeba takovouhle epesní košili.

Krásně nafotila: Adéla Zapletalová

 

 

                                                                                 IMG_2571 copy

 

P.S.Pár praktických informací: ubrusy jsme zatím udělaly na stůl o velikosti 70X120 cm, ale rády vám ho ušijeme na míru, stačí nám napsat tady. Chystáme se šít potahy na polštáře, takové ty batůžky/pytlíky na záda, prostírání, běhouny a kdo bude mít zájem, tak mu ušijeme i povlečení. 
Látky nemáme uskladněné v dílně, takže pokud byste chtěli metráž (šíře látky je 150 cm), je potřeba nám nejdřív napsat a objednat ji a to buď prostřednictvím kontaktního formuláře anebo rovnou v e-shopu. Pozor v e-shopu je cena za půl metru. Menší množství neprodáváme. 

IMG_2393 copy

 

Na police byl použit recyklovaný materiál z Pražského quadriennale scénografie a divadelního prostoru.