O nás a Emě

Kdo za Emou vlastně stojí?

Bára Diduchová - v roce 2013 jsem doma v jednom z našich nemnoha pokojů založila značku Ema Mamisu. Ten pokoj už byl rok vybaven svatebním darem v podobě hrnčířského kruhu. Začala jsem vymýšlet, jaký materiál bude pro mě ten pravý a vytvářela rukopis.

Martin Minks - keramické řemeslo je velmi náročné a vlastně spíš záležitost mužská a tak jsem byla velmi ráda, když se ke mně v roce 2017 připojil ještě Martin.
Martin má na starosti hlavně točení na kruhu a technologickou část. Dobře se doplňujeme, protože já bych spoustu věcí nevytočila.

Jak k tomu všemu došlo?
Na gymplu jsem chodila na kroužek keramiky a mým velkým snem bylo mít jednou keramickou dílnu a umět si vyrobit hrnek. Toť mé ambice. Tenkrát jsem ještě netušila, jak jsem cílevědomá. Po gymplu jsem si tedy prosadila Střední průmyslovou školu keramickou v Bechyni, obor Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu. Pak následoval peďák, ale to je jiná kapitola. Po škole jsem se tak různě protloukala jako spolumajitelka čajovny, jako učitelka, jako provozní v čajovně.

Martin chodil v Praze na keramickou školu a pak dlouho točil pro jednu pražskou dílnu. Má opravdu spoustu zkušeností a hlavně cvik. Bez něj byste u nás nedostali třeba kvašáky, větší mísy, větší konvice na čaj, talíře a vůbec spoustu produktů.

Jak vzniknul název Ema Mamisu?
Kdysi dávno, byla to taková dlouhá anabáze při vymýšlení názvu pro čajovnu. Dost jsme se u toho tenkrát nasmáli.

Po letech se v mé hlavě začal rodit plán živit se tím, co jsem vystudovala. A když jsem si po vzoru všech začala vymýšlet nějaké obchodní jméno, tak jsem si vzpomněla na Emu s mísou. A bylo. Pak to trvalo ještě asi tak rok nebo dva než Ema spatřila světlo světa. To bylo v červnu 2013. Dostala jsem padáka. Takže velká výzva. Konec vymlouvání.  Sen se mohl začít plnit.

Na začátky se můžete podívat zde.

Po roce pendlování mezi domovem a jednou školní keramickou dílnou přišel ten pravý čas. Ema měla dobře nastartováno. Potkala jsem se s designérkou Petrou Maškovou a společně jsme našly prostor na Letné a zařídily si plnohodnotnou dílnu. Spolupráci s Petrou jsme ale nakonec po dvou letech ukončily. 

Současnost?
V současné chvíli přemýšlíme s Martinem jak dál a příští rok 2018 nás čeká velká zkouška, jak to spolu zvládneme. Držte nám palce :-)

současnost