O mně a Emě

JEDINEČNOST. POCTIVOST. DETAILY.

IMG_8572_1

Jmenuju se Bára Diduchová a v roce 2013 jsem doma v pokoji založila značku Ema Mamisu. Vyhazov z práce byl skvělou záminkou k tomu, abych si začala po letech nespokojenosti v práci i sama se sebou plnit svůj sen. I po devíti letech mě má práce neskutečně baví a podnikání je pro mě velkou výzvou.

Mojí pravou rukou je Peťa Moštěková, která stejně jako já, absolvovala keramickou školu v Bechyni. Až přijdete za námi do obchodu, který je zároveň naší dílnou, tak nás většinou potkáte obě s rukama od hlíny nebo glazury. 

 A jak to všechno vyrábíme?

Naši keramiku vyrábíme klasickou hrnčířskou technikou - volným točením z ruky. Při ní se správný hrnčíř neobejde bez několika věcí: kvalitního materiálu, dlouholetých zkušeností, dodržení výrobního postupu a taky talentu.

Keramika je nesmírně nádherné a nesmírně náročné řemeslo, které má své limity. Proto v našem e-shopu nenajdete desítky stejných kousků, ale jen pár limitovaných výrobků od každého produktu. 
Nenajdete u nás sice kompletní jídelní set, ale za to jedinečné originální kousky, které v žádné jiné kuchyni nepotkáte.

Naše produkty vznikají pomalu, pečlivě, s důrazem na etiku výroby. Pálíme je na 1230 stupňů a hlavním materiálem je porcelánová kamenina dovážená z Německa, pro kterou je charakteristická barva slonové kosti. Díky takto vysoké teplotě a použitému materiálu mají výrobky hutný střep a jsou tak odolné vůči oťukávání okrajů. S klidným svědomím je můžete mýt v myčce či dávat do mikrovlnky.

Výrobky ručně dekorujeme podglazurovými barvami, což znamená, že veškeré dekory jsou schované pod transparentní glazurou a není možné je poškrábat nebo smýt. Všechny materiály, které používáme, jsou vyráběné v EU. Jde o materiály současné, které díky moderním technologiím neobsahují olovo či kadmium. Na to dnes prakticky nenarazíte a naši čeští dodavatelé už takové materiály ani nenabízí.

V menší míře pak používáme také průsvitný bělostný porcelán, taktéž z Německa. Vzhledem k jeho ceně s ním však pracujeme v mnohem menší míře a využíváme ho spíše na limitované edice a drobné ozdoby.

Ze slov našich zákazníků:

"Zdravím, hrneček v pořádku doručen, je nádherný, děkuji. Přeji hodně úspěchů a pevného zdraví."
 
"Jeezis moc dekuju ????????❤️❤️❤️ super, moc diky a tesim se! V tech narocnych jednanich me i tyhle krasne drobnosti, jako vase talire na obed, drzely nad vodou :)) diky za krasno, co tvorite!!"
 
Nakoukněte pod pokličku vzniku keramiky Ema Mamisu
 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení