O mně a Emě

JEDINEČNOST. POCTIVOST. DETAILY.

IMG_8572_1

Jmenuju se Bára Diduchová a v roce 2013 jsem doma v pokoji založila značku Ema Mamisu. Vyhazov z práce byl skvělou záminkou k tomu, abych si začala po letech nespokojenosti v práci i sama se sebou plnit svůj sen. I po devíti letech mě má práce neskutečně baví a podnikání je pro mě velkou výzvou.

V dílně mi vypomáhá Peťa, která stejně jako já, absolvovala keramickou školu v Bechyni. Až přijdete za námi do obchodu, který je zároveň naší dílnou, tak nás většinou potkáte obě s rukama od hlíny nebo glazury. 

 A jak to všechno vyrábíme?

Naši keramiku vyrábíme klasickou hrnčířskou technikou - volným točením z ruky. Při ní se správný hrnčíř neobejde bez několika věcí: kvalitního materiálu, dlouholetých zkušeností, dodržení výrobního postupu a taky talentu.

Keramika je nesmírně nádherné a nesmírně náročné řemeslo, které má své limity. Proto v našem e-shopu nenajdete desítky stejných kousků, ale jen pár kousků, které naše čtyři ruce právě vyrobily a v pořádku vytáhly z pece.
Nenajdete u nás sice kompletní jídelní set, ale za to jedinečné originální kousky, které v žádné jiné kuchyni nepotkáte.

Naše produkty vznikají pomalu, pečlivě, s důrazem na etiku výroby. Pálíme je na 1230 stupňů a hlavním materiálem je porcelánová kamenina dovážená z Německa, pro kterou je charakteristická barva slonové kosti. Díky takto vysoké teplotě a použitému materiálu mají výrobky hutný střep a jsou tak odolné vůči oťukávání okrajů. S klidným svědomím je můžete mýt v myčce či dávat do mikrovlnky.

Výrobky ručně dekorujeme podglazurovými barvami, což znamená, že veškeré dekory jsou schované pod transparentní glazurou a není možné je poškrábat nebo smýt. Všechny materiály, které používáme, jsou vyráběné v EU. Jde o materiály současné, které díky moderním technologiím neobsahují olovo či kadmium. Na to dnes prakticky nenarazíte a naši čeští dodavatelé už takové materiály ani nenabízí.

V menší míře pak používáme také průsvitný bělostný porcelán, taktéž z Německa. Vzhledem k jeho ceně s ním však pracujeme v mnohem menší míře a využíváme ho spíše na limitované edice a drobné ozdoby.

Ze slov našich zákazníků:

"Zdravím, hrneček v pořádku doručen, je nádherný, děkuji. Přeji hodně úspěchů a pevného zdraví."
 
"Jeezis moc dekuju ????????❤️❤️❤️ super, moc diky a tesim se! V tech narocnych jednanich me i tyhle krasne drobnosti, jako vase talire na obed, drzely nad vodou :)) diky za krasno, co tvorite!!"
 
Nakoukněte pod pokličku vzniku keramiky Ema Mamisu