O mně a Emě

JEDINEČNOST. POCTIVOST. DETAILY.

IMG_8572_1

Jmenuju se Bára Diduchová a v roce 2013 jsem doma v pokoji založila značku Ema Mamisu. Vyhazov z práce byl skvělou záminkou k tomu, abych si začala po letech nespokojenosti v práci i sama se sebou plnit svůj sen. 

Deset let jsem pracovala v Praze, kde jsem měla dílnu i s obchodem. Za tu dobu jsem měla i pár pomocníků a v tomto období nás bylo v dílně víc. V roce 2020 jsem se z osobních důvodů přestěhovala do Rakovníka a čtyři roky dojížděla den co den do Prahy do dílny. Takovéhle dojíždění se ale nedá dlouho vydržet a tak jsem se v roce 2023 rozhodla s tím něco udělat. Našla jsem si prostor v Rakovníku a na začátku roku 2024 se s celou dílnou přestěhovala. V tuto chvíli jsem na výrobu a celou "firmu" sama. A zatím si to dost užívám.

A jak tu svou keramiku vlastně vyrábím?

Klasickou hrnčířskou technikou - volným točením z ruky. Při ní se správný hrnčíř neobejde bez několika věcí: kvalitního materiálu, dlouholetých zkušeností, dodržení výrobního postupu a taky talentu.

Keramika je nesmírně nádherné a nesmírně náročné řemeslo, které má své limity. Proto v mém e-shopu nenajdete desítky stejných kousků, které jsou neustále dostupné, ale jen pár kousků, které mé dvě ruce právě vyrobily a v pořádku vytáhly z pece. Nenajdete u mě celý jídlení set, ale jedinečné kousky, které jen tak někde jinde nenajdete. Můj prodej má proto svá pravidla vycházející z technologie výroby. 

Mé produkty vznikají pomalu, pečlivě, s důrazem na etiku výroby. Pálím je na 1230 stupňů a hlavním materiálem je porcelánová kamenina dovážená z Německa, pro kterou je charakteristická barva slonové kosti. Díky takto vysoké teplotě a použitému materiálu mají výrobky hutný střep a jsou tak odolné vůči oťukávání okrajů. S klidným svědomím je můžete mýt v myčce či dávat do mikrovlnky.

Výrobky ručně dekoruji podglazurovými barvami, což znamená, že veškeré dekory jsou schované pod transparentní glazurou a není možné je poškrábat nebo smýt. Všechny materiály, které používám, jsou zdravotně nezávadné.

V menší míře pak používám také průsvitný bělostný porcelán, taktéž z Německa. Vzhledem k jeho ceně s ním však pracuji v mnohem menší míře a využívám ho spíše na limitované edice a drobné ozdoby.

Ze slov našich zákazníků:

"Zdravím, hrneček v pořádku doručen, je nádherný, děkuji. Přeji hodně úspěchů a pevného zdraví."
 
"Jeezis moc dekuju ????????❤️❤️❤️ super, moc diky a tesim se! V tech narocnych jednanich me i tyhle krasne drobnosti, jako vase talire na obed, drzely nad vodou :)) diky za krasno, co tvorite!!"
 
Nakoukněte pod pokličku vzniku keramiky Ema Mamisu